
Kies voor aansluiting bij het fonds
Voor werkgevers in de Rijn- en Binnenvaart
Wilt u als werkgever uit de sector Rijn- en Binnenvaart uw werknemers een goed en compleet pensioenpakket bieden? Zonder administratieve rompslomp voor u? Dan is vrijwillige aansluiting bij Pensioenfonds Vervoer misschien iets voor u.
Pensioenfonds Vervoer biedt een complete regeling tegen een stabiele premie. We houden altijd het belang van de mensen voor wie we werken in het oog.
Met een vrijwillige aansluiting biedt u uw werknemers dezelfde pensioenregeling aan als de regeling die geldt voor werknemers van verplicht aangesloten ondernemingen. Uw werknemers bouwen een pensioen op en er is een uitkering voor de eventuele partner en kinderen als een werknemer overlijdt. Wordt een werknemer arbeidsongeschikt, dan blijft hij of zij pensioen opbouwen zonder dat hij of zij daarvoor premie hoeft te betalen. Ook biedt Pensioenfonds Vervoer een arbeidsongeschiktheidspensioen.
Reactie vanuit de sector

"Ik heb ervoor gekozen om de pensioenregeling onder te brengen bij Pensioenfonds Vervoer, omdat de opgebouwde pensioenen daar ook heen gaan. Verder hoef je niet zelf een pensioenregeling samen te stellen. Ga je naar een verzekeraar, dan is dat een stuk complexer. Nu weet ik zelf een en ander van pensioen, en toch is het ook voor mij via een pensioenfonds een stuk makkelijker."
Marion Braamkolk
Kenora B.V.
Aansluiten bij Pensioenfonds Vervoer
- Pensioenfonds Vervoer werkt met een online werkgeversportaal. Via dit portaal kunt u snel en gemakkelijk salarisgegevens van uw werknemers aanleveren, mutaties doorvoeren en bijvoorbeeld nota’s bekijken. Het aanleveren van de gegevens doet u handmatig of met een bestand.
- Werkt u met een administratiekantoor? Dan kunt u dit kantoor machtigen om met het portaal te werken.
- U kunt snel en eenvoudig betalen met automatische incasso. Dit is niet verplicht.
- We attenderen u op tijd als u iets moet doen. Als u iets moet doen, dan maken wij het zo makkelijk mogelijk.
- We sturen periodiek een e-mail met duidelijke uitleg van eventuele veranderingen in de regels en handige tips.
- Werkgevers afkomstig uit de sector Rijn- en Binnenvaart vormen een nieuwe sector binnen Pensioenfonds Vervoer, die administratief, de sector goederenvervoer volgt. Dit betekent dat veel voorwaarden en processen overeenkomen, maar er zijn ook een aantal verschillen.
- De premie zal op dezelfde wijze berekend worden als voor werkgevers in de sector goederenvervoer. Rekenwaarden die van toepassing zijn voor goederenvervoer zijn ook van toepassing op de werkgevers in de sector Rijn- en Binnenvaart. De premie voor de basisregeling is 30% van de pensioengrondslag, net als in goederenvervoer.
- Het werknemersdeel wijkt iets af van goederenvervoer. De premieverdeling is 2/3 werkgever versus 1/3 werknemers.
- De franchise bedraagt € 16.655
- De premie voor het arbeidsongeschiktheidspensioen is 0,8% van de pensioengrondslag. Deze premie komt volledig voor rekening van de werknemer.
- Het pensioengevend loon wijkt af. In hoofdstuk IV artikel 5 van het Pensioenreglement Pensioenfonds Vervoer staat het pensioengevend loon omschreven. Het reglement kunt u vinden op www.pfvervoer.nl/downloads. Er wordt aangesloten op het pensioengevend loon bij Pensioenfonds Rijn- en binnenvaart, kortgezegd het bruto loon. Hieronder beschrijven wij hoe het pensioengevend loon doorgegeven dient te worden.
Wilt u zich aanmelden of meer informatie? Neem dan contact met ons op. Wij zijn er voor u om alle vragen te beantwoorden.